Suomeksi | På svenska | In English | Palaute | Hallinta



Uutiset


SBL:n hallitus kokoontui visioimaan bridgen tulevaisuutta

SBL:n hallituksen strategiaviikonloppu pidettiin Turussa 19.–20.8. (2017-08-21 13:00:06)

SBL:n hallituksen strategiaviikonloppu pidettiin Turussa 19.–20.8. yhteensä yhdeksän osallistujan voimin.

Hallituksen PJ Pasi Kuokkanen on innoissaan



Työlista oli pitkä ja erittäin kunnianhimoinen ja lauantaina ohjelma olikin peräti 12-tuntinen. Hyvällä asenteella varustetut hallituksen jäsenet ja toiminnanjohtaja jaksoivat ohjelman kuitenkin kunnialla läpi ja uusia ideoita ja suunnitelmia pulppusi.

Hommissa




Yhteiset haasteet tunnustettiin, mutta positiivisuus tuli esiin kaikessa tekemisessä. Pohdinnan alla oli suurien strategioiden lisäksi ja sisällä, mm. toimikuntarakenteiden kehittäminen, juniorityö, media- ja näkyvyys sekä tietysti kilpailutoiminta. Päätetyistä strategisista linjauksista tulee tarkempaa tietoa myöhemmin.

Veijo Nikkanen




Vuoden 2018 kilpailukalenterin SM-kilpailut ja SBL:n kevät- ja syyskokousten ajankohdat lyötiin lukkoon. Kalenteri julkaistaan kerhoille pikapuolin ja kolme Grand Slam- ja kolme Rally-osakilpailua tulee hakuun. Turun BK:n Loppiaiskilpailuissa pelataan yksi Rally-osakilpailu ja Hangon Viikolla SBL:n Grand Slam osakilpailu. Kilpasarjat jatkavat siis tutusti neljällä osakilpailulla.

Jussi Tamminen




Toivottavasti saamme välitettyä ja tartutettua yhdessä tekemisen meiningin koko bridgeperheeseen.

<3 Bridge
Hulda Ahonen

Mara Meronen ja Riitta Jaakonaho, yhteistyötä!






Näytä kaikki uutiset | palaa etusivulle